Dlaczego warto regularnie dbać o kondycję sierści naszego psa?

Opublikowano: 6 miesięcy 3 dni temu Autor: Damian Majewski

Dbanie o czworonożnego przyjaciela jest obowiązkiem każdego odpowiedzialnego właściciela. Kiedyś uważano, że psy nie potrzebują regularnych kąpieli oraz pielęgnacji, jednak dziś jest nieco inaczej. Obecnie o psach mamy dużo większą wiedzę niż dawnej, dlatego też eksperci zalecają regularne kąpiele, trymowanie i czesanie sierści.

Dlaczego warto regularnie dbać o kondycję sierści naszego psa? Groomer radzi!

[Artykuł sponsorowany]

Nie jest to jedynie jakiś tam wymysł, a udowodniona potrzeba psów, która realnie wpływa na kondycję zwierzęcia. Tego typu zabiegami profesjonalnie zajmuje się Groomer, czyli osoba wyspecjalizowana w psim fryzjerstwie. W tym artykule podpowiadamy dalszego tak ważne, jest dbanie o sierść psa.


Dlaczego warto dbać o sierść psa?


Dbanie o czworonożnego pupila jest obowiązkiem każdego właściciela. Każdemu, komu zależy na tym, aby sierść jego pupila była zawsze aksamitna, lśniąca i zdrowa powinien zadbać w odpowiedni sposób o jej kondycję. Sierść, która jest regularnie pielęgnowana, wygląda znacznie lepiej, a sam pies prezentuje się elegancko i dostojnie. Okazuje się również, że zadbana psia sierść znacznie rzadziej wypada.

Oznacza to więc, że dbając o sierść psa, zmniejszymy ilość włosów oraz sierści w całym domu, która mogłaby swobodnie opadać. Sierść bezpośrednio zabezpiecza psa przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, dlatego warto zadbać o to by była w dobrej kondycji.


Jak dbać o sierść psa?


Zadbanie o prawidłową kondycję sierści u naszego psa jest na pierwszy rzut oka dość trudnym zadaniem, jednak przy odpowiednim przygotowaniu można robić to bardzo sprawnie. Przede wszystkim ważna jest dieta psa, która bezpośrednio wpływa na wygląd skóry. Warto poradzić się specjalisty, aby dopasował on odpowiednie jedzenie do naszego psa. 

Oprócz diety, aby zadbać o sierść psa, niezbędne są zabiegi pielęgnacyjne. Najlepiej w tym celu skorzystać z usług wykwalifikowanego psiego fryzjera. Regularne strzyżenie, trymowanie, mycie oraz czesanie sierści sprawi, że będzie ona wyglądać zdrowo oraz będzie przyjemna w dotyku.


Dlaczego warto skorzystać z usług psiego fryzjera?


Sierść psa można pielęgnować w pewnym stopniu na własną rękę, jednak dużo lepiej jest regularnie zabierać swojego pupila do psiego fryzjera. Podczas takiej wizyty groomer profesjonalnie może obciąć naszego psa zgodnie z naszym życzeniem. 

Niektóre rasy psów muszą być wręcz regularnie obcinane, ponieważ nadmiar sierści utrudnia psom codzienne funkcjonowanie. Psi fryzjer posiada także wysokiej jakości kosmetyki, które sprawią, że sierść stanie się przyjemna w dotyku. Dokładne czesanie psiej sierści przekłada się na mniejszą ilość włosów, które wypadają np. na podłogę.


Jak groomer może zadbać o zdrowie psa?


Zadbanie o psią sierść w profesjonalny sposób może się przełożyć także na zdrowie psa. Groomer, który profesjonalnie wykonuje swoje usługi, usuwa także wszelkiego rodzaju pasożyty, które zalęgają się w psiej sierści. Oprócz tego sprawdza kondycję skóry psa i może kontrolować, czy nie pojawiają się jakieś niebezpieczne zmiany. 

Jak wiec widać dbanie o psią sierść, może bezpośrednio przełożyć się na to jak na pupil będzie się czuł i w jakiej kondycji zdrowotnej będzie żył.