Czy wiesz, że przekazując 1% podatku nic nie tracisz?! A patrząc z innej strony – pomagasz potrzebującemu w chorobie. Ostateczny wybór to na kogo przekazać jeden procent? Potrzebujących jest wielu, każdy ma swój zdrowotny problem do rozwiązania jednak nie każdy ma na to wystarczające środki finansowe. Pomocną dłoń wysuwają fundację w których indywidualni podopieczni mogą we własnym zakresie prosić o pomoc. Ja należę do znanej fundacji AVALON która jest organizacją pozarządową non-profit i ma statut Organizacji Pożytku Publicznego (inaczej OPP). Jestem tam podopiecznym od 2014 roku i zbieram środki na własne potrzeby finansowe związane ze zdrowiem.

Fundacja pomaga osobą niepełnosprawnym jak i przewlekle chorym – ja niestety posiadam dwa te punkty. Posiadam uprawnienia osoby niepełnosprawnej która to posiada znaczny stopień niepełnosprawności. Staram się funkcjonować choć czasem nie jest łatwo. Promuję swoją jednostkę chorobową jaką jest miopatia mitochondrialna – choroba rzadka, przewlekła a co najgorsze postępująca. W minimalnym stopniu można spowolnić postęp choroby wspomagając się substancjami pomocniczymi jakimi są suplementy diety. Muszą być one wysokiej jakości i przyswajalności aby podziałały na zaburzenia jakie posiadam. Należy przyjmować je regularnie aby dawały skutki.

Ale samymi wspomagaczami człowiek nie żyje, potrzebny jest ruch i sprawność ruchowa teraz i w przyszłości. Do tego potrzebna jest rehabilitacja neurologiczna ze znającym temat fizjoterapeutą. Efekty widać po dłuższym czasie – więc też rehabilitacja musi być systematyczna. Koszty takich wizyt też do tanich nie należą patrząc na mój domowy budżet. Nie muszę tłumaczyć że pomoc jest niezbędna. Zatem proszę o wskazanie moich danych w deklaracji podatkowej wspierając mój cel. Wszelkiego rodzaju dane jak pomóc znajdziesz na mojej stronie promującej akcje „przekaż 1% podatku” która trwa od początku lutego do końca kwietnia.


Miejscowość Zabrze
Region Śląskie
Facebook Facebook
YouTube YouTube